Τρίτη, 5 Ιανουαρίου 2016

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ BAZAAR ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΊΟΥ ΦΙΛΟΘΕΗΣ

Με μεγάλη επιτυχία και πολλά παιδικά χαμόγελα διοργανώθηκε από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Φιλοθέης το καθιερωμένο Χριστουγεννιάτικο Bazaar το οποίο κάθε χρόνο συγκεντρώνει περισσότερους φίλους, κάνοντας πράξη το άνοιγμα του σχολείου προς την τοπική κοινωνία.

Ο Όμιλος Πνευματικού Αθλητισμού Φιλοθέης, στο πλαίσιο των μαθημάτων σκάκι που παρέχει στο παράλληλο απογευματινό πρόγραμμα του σχολείου ήταν εκεί!

Στη σκακιέρα δαπέδου που στήθηκε στον αύλειο χώρο του σχολείου δοκίμασαν τις αγωνιστικές τους δυνάμεις τόσο παιδιά που παρακολουθούν τα μαθήματα, όσο και μικρότεροι φίλοι του αθλήματος.

Ευχαριστούμε πολύ τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Φιλοθέης για την εξαιρετική συνεργασία και τον Σκακιστικό Όμιλο Νέας Φιλαδέλφειας και προσωπικά την κυρία Ντίνα Σερετάκη για την ευγενική παραχώρηση της σκακιέρας.

Δίνουμε από τώρα ραντεβού για του χρόνου!


Διαβάστε Περισσότερα!

Κυριακή, 3 Ιανουαρίου 2016

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΕΑΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ


Με 27 συμμετοχές και με χριστουγεννιάτικη διάθεση διεξήχθη την 12η Δεκεμβρίου το 19ο παιδικό τουρνουά ράπιντ του Ομίλου Πνευματικού Αθλητισμού Φιλοθέης.

Βραβεύτηκαν οι:

1ος γενικής κατάταξης: Παύλος Κουτης 1088 (6 β.) - ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
2ος γενικής κατάταξης: Κωνσταντίνος Τσαντές 1053 (5 β.) - ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
3ος γενικής κατάταξης: Παναγιώτης Μαντούβαλος 1028 (4,5) - ΣΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

1ος κάτω των 12 ετών: Γεώργιος Γκίκας-Πανούσης (4 β.) - ΟΠΑ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
1ος κάτω των 10 ετών: Ερνέστος Πιλάλης (4,5 β.) - Α.Ε.Κ
1ος κάτω των 8 ετών: Ισίδωρος Παπαουλάκης 1027 (4 β.) - ΑΟ "ΖΗΝΩΝ" ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1ος κάτω των 6 ετών: Τριαντάφυλλος Παρχαρίδης (3 β.) - ΣΟ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ
1ο κορίτσι: Παναγιώτα Κασιούμη 1154 (3 β.) - ΣΟ ΑΙΓΑΛΕΩ

Τις απονομές έκανε ο έφορος του σκακιστικού τμήματος της Α.Ε.Κ. κ. Χρήστος Πιλάλης.

Τα αναλυτικά αποτελέσματα μπορείτε να τα δείτε εδώ

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!















Διαβάστε Περισσότερα!

Παρασκευή, 4 Δεκεμβρίου 2015

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΡΑΠΙΝΤ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

Ο Όμιλος Πνευματικού Αθλητισμού Φιλοθέης σας καλεί στο τελευταίο παιδικό τουρνουά γρήγορου σκακιού (ράπιντ) πριν από τα Χριστούγεννα, το Σάββατο 12 Δεκεμβρίου και ώρα 18.00 στη ζεστή και φιλόξενη αίθουσα της οδού Αγίου Όρους 4 στη Νέα Φιλοθέη.

Το τουρνουά θα διεξαχθεί σε 6 γύρους, με σύστημα αγώνων αντίστοιχο με εκείνο των σχολικών πρωταθλημάτων σκακιού και σε δύο ομίλους, ανάλογα με την ηλικία και τη δυναμικότητα των συμμετεχόντων.

Σας περιμένουμε!

Αναλυτική Προκήρυξη



Διαβάστε Περισσότερα!

Τρίτη, 1 Δεκεμβρίου 2015

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΕΑΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

Με 36 συμμετοχές και σε 2 ομίλους διεξήχθη την 29η Νοεμβρίου το 18ο παιδικό τουρνουά ράπιντ του Ομίλου Πνευματικού Αθλητισμού Φιλοθέης.

Βραβεύτηκαν οι:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1ος γενικής κατάταξης: Γιάννης Εργαζάκης 1406 (5 β.) - ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
2ος γενικής κατάταξης: Γεώργιος Συψής-Τσατσούλης 1190 (4 β.) - ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
3ος γενικής κατάταξης: Γεώργιος Νομικός 1182 (4 β.) - ΕΣ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

1ος κάτω των 12 ετών: Ζαφείρης Ζαφειρίου 1029 (3,5 β.) - ΕΣ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
1ος κάτω των 10 ετών: Μιχαήλ Κυπαρίσσης 1035 (3,5 β.) - ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
1ος κάτω των 8 ετών: Ισίδωρος Παπαουλάκης 1024 (3 β.) - ΑΟ "ΖΗΝΩΝ" ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Τα αναλυτικά αποτελέσματα μπορείτε να τα βρείτε εδώ

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

1ος γενικής κατάταξης: Χρήστος Ρέππας 896 (4,5 β.) - ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
2ος γενικής κατάταξης: Θεόδωρος Παπαγεωργίου 909 (4 β.) - ΑΟ "ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ '89"
3ος γενικής κατάταξης: Ευάγγελος Κουτσούκης (3 β.) - ΕΣ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

1ο κορίτσι: Σοφία Τσικογιαννοπούλου (3 β.) - ΕΕΦΑΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ "Η ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΤ ΣΩΤΗΡΟΣ"
1ος κάτω των 10 ετών:  Ευάγγελος Μπαρμπούνης (3 β.)
1ος κάτω των 8 ετών: Κωνσταντίνος Κουλουρής  (3 β.) - ΟΠΑ ΦΙΛΟΘΕΗΣ

Τα αναλυτικά αποτελέσματα μπορείτε να τα βρείτε εδώ


Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!

Διαβάστε Περισσότερα!